torunskifestiwalksiazki.pl to miejsce, w którym wyjdziesz naprzeciw klientowi

Na czym polega terapia poznawczo-behawioralna?

Przemysław Urbański 2021-08-23 0 komentarzy
Na czym polega terapia poznawczo-behawioralna?

Świadomość dużego wpływu psychiki na całokształt życia pozwala ludziom znacznie lepiej orientować się w naturze zaburzeń emocjonalnych. Obecnie depresja czy stany lękowe podlegają coraz mniejszej tabuizacji, co sprzyja ich prawidłowej diagnostyce. Profesjonalnej pomocy w tym zakresie można szukać w gabinecie Pracownia Emocji, którego specjalnością jest terapia poznawczo-behawioralna w Poznaniu. Zespół poradni tworzą doświadczeni eksperci mogący zaoferować efektywną pomoc. Poza koniecznymi kwalifikacjami uznani psychoterapeuci wyróżniają się empatycznym podejściem i wysoką kulturą osobistą, co gwarantuje pacjentom komfortowy pobyt w gabinecie.

Liczne badania empiryczne potwierdzają skuteczność metody poznawczo-behawioralnej. Jej głównym założeniem jest fakt występowania ścisłych relacji między myślami, zachowaniem, emocjami i reakcjami organizmu. Podczas terapii pacjent uczy się rozpoznawać owe zależności, a w następnym kroku modyfikować myśli i zachowania w celu zaprowadzenia stałej zmiany w życiu.

Udział w sesjach poznawczo-behawioralnych ma zastosowanie w wielu przypadkach. Oferowana psychoterapia w Poznaniu przynosi satysfakcjonujące efekty w obliczu zdiagnozowania zaburzeń:

  • depresyjnych,
  • afektywno-dwubiegunowych,
  • lękowych,
  • odżywiania,
  • somatycznych.

Psychoterapeuci zapewniają pacjentom indywidualne podejście, biorąc pod uwagę ich uwarunkowania psychologiczne i życiowe. Długość leczenia również zależna jest od specyfiki problemów danej osoby. Specjaliści poradni dokładają starań, by pacjenci podczas każdej wizyty czuli się komfortowo i bezpiecznie.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!