torunskifestiwalksiazki.pl to miejsce, w którym wyjdziesz naprzeciw klientowi

Czym się różni terapia grupowa od indywidualnej?

Leon Dąbrowski 2020-08-04 0 komentarzy
Czym się różni terapia grupowa od indywidualnej?

Należy pamiętać, że każdy przypadek jest zupełnie inny, dlatego metody terapii powinny być również dopasowywane indywidualnie przez terapeutę lub samego pacjenta, który na przykład nie czuje się zbyt komfortowo w grupie obcych ludzi. Na stronie internetowej psychiatrapsychoterapeuta.pl dostępna jest oferta psychoterapii indywidualnej, grupowej oraz dla par, które borykają się z różnymi problemami. Na początku wielu pacjentów decyduje się na spotkania indywidualne z terapeutą, a z czasem, gdy pacjent poznaje bardziej siebie i własne problemy, a także stopniowo otwiera się przed innymi ludźmi, dobrym krokiem może okazać psychoterapia grupowa w Warszawie, prowadzona przez doświadczonych lekarzy i psychologów. 

Jak wyglądają zajęcia psychoterapeutyczne w grupie?

Przede wszystkim jest to dzielenie się doświadczeniami pomiędzy pacjentami, którzy zmagają się z podobnymi problemami, a także udział w zespołowych warsztatach, które pozwalają sprawdzić się w kontaktach międzyludzkich. Tego rodzaju spotkania są polecane przede wszystkim osobom zmagającym się w codziennym życiu z trudnościami w relacjach z innymi, nie potrafią zbudować trwałego związku partnerskiego czy nawet utrzymać relacji przyjacielskich. Terapia pomaga także pracownikom, dla których prace zespołowe stanowią spore wyzwanie i są związane z ogromnym stresem.

Każdy pacjent chcący skorzystać z terapii grupowej, najpierw musi odbyć kilka indywidualnych konsultacji z psychologiem, aby poznać jego problemy i ukierunkować metody leczenia i zastosowane terapie.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!