Prof. Wojciech Roszkowski

 

8 czerwca (czwartek) godzina 19:00,
Dwór Artusa /wstęp wolny/
Rynek Staromiejski 6

 

 

Tegoroczną edycję Toruńskiego Festiwalu Książki rozpocznie spotkanie z profesorem Wojciechem Roszkowskim. Inauguracja będzie przebiegać pod znakiem głównego tematu Festiwalu – literatury historycznej, o której kto jak kto, ale nasz gość wie wszystko! Choć sam skromnie wyznaje, że wiele jeszcze przed nim…

Wojciech Roszkowski – ekonomista, autor publikacji z zakresu historii Polski XX wieku, profesor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki, a także były poseł do Parlamentu Europejskiego. Swoje pierwsze publikacje poświęcone historii XX wieku pisał pod pseudonimem Andrzej Albert. Jest również autorem podręczników do historii napisanych wspólnie z Anną Radziwiłł.

Ostatnia książka profesora Świat Chrystusa została wydana w trzech potężnych tomach. Pierwszy ukazał się pod koniec 2016 r., zaś dwa kolejne w tym roku. Autor przygotowywał się do jej wydania przez blisko 50 lat. Nikt nie spodziewał się, że historyk zajmujący się historią XX wieku napisze książkę cofającą się do starożytności. Opisuje w niej całe tło historyczne towarzyszące życiu Chrystusa. Czytelnik ma możliwość zapoznania się z tym, co działo się m.in. w ówczesnym Egipcie, Germanii, Chinach, ale przede wszystkim w Imperium Rzymskim. Świat Chrystusa został wzbogacony dużą ilością ilustracji, co z pewnością pomoże w przedstawieniu historycznych realiów początków naszej ery. Wszyscy wiemy, że Jezus zmienił świat, ale czy wiemy jak ten świat wyglądał wcześniej i co uległo zmianie?

Na to i wiele innych pytań profesor Wojciech Roszkowski niewątpliwie odpowie podczas spotkania w Dworze Artusa.

Moderatorem spotkania będzie Piotr Semka