torunskifestiwalksiazki.pl to miejsce, w którym wyjdziesz naprzeciw klientowi

Najważniejsze czynniki przy zakupie sprężarki

Lidia Gajewska 2018-12-08 0 komentarzy
Wpis

Wybierając odpowiednią sprężarkę do warsztatu, należy zwrócić uwagę na szereg parametrów. Najważniejszym z nich jest wydajność. Jak określić pożądaną wielkość? Należy rozpatrzyć ilość stosowanych urządzeń oraz ich właściwości. Równie istotna jest moc silnika oraz maksymalne wymagane ciśnienie, jak i pojemność zbiornika. Przy tym wszystkim nie wolno zapominać o standardach bezpieczeństwa.

Oferta dostępna na sklep.tiptopol.pl obejmuje swoim zakresem szeroki wybór sprężarek tłokowych i śrubowych od renomowanych producentów, posiadających możliwości, które doceni specjalista pracujący w wysokiej klasy warsztacie.

  • Sprężarka tłokowa — najczęściej spotykane rozwiązanie. W sprężarkach tego typu zwiększenie ciśnienia gazu następuje wskutek ruchu tłoka w cylindrze.
  • Sprężarka śrubowa — w tym mechanizmie gaz zostaje sprężony w wyniku zmniejszenia się przestrzeni, która występuje między dwoma pracującymi śrubami.

Decydując się na odpowiedni model, należy wziąć pod uwagę kilka parametrów. Sprężarki tłokowe są tańsze, jednak odznaczają się głośnym trybem pracy, który w mniejszych warsztatach może na dłuższą metę okazać się uciążliwym. Z drugiej strony odznaczają się dużą niezawodnością i łatwością w konserwacji. Serwis i konserwacja to drugi z aspektów, który należy rozpatrzyć. W zależności od rozwiązań konstrukcyjnych w konkretnym modelu różna jest liczba współczynników, które podlegają regularnej kontroli.

Proponowane sprężarki pochodzą od renomowanych producentów takich jak Airpol, Gudepol i Invento, dlatego każdy z modeli odznacza się doskonałymi parametrami.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!