Mirosław Wlekły- spotkanie autorskie

 

8 czerwca (czwartek) godzina 17:00,
Ratusz Staromiejski /wstęp wolny/
Rynek Staromiejski 1

 

 

Dzięki Muzeum Okręgowemu w ramach Toruńskiego Festiwalu Książki odbędzie się spotkanie z autorem biografii Tu byłem. Tony Halik.

Mirosław Wlekły – bo o nim mowa – to reporter Dużego Formatu, absolwent Polskiej Szkoły Reportażu, autor książki All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem (2015). Jego reportaże ukazywały się w zbiorach: Grzech jest kobietą (2013) i NieObcy (2015).

W biografii Halika autor udowadnia, że to życie potrafi pisać najbardziej fascynujące i emocjonujące scenariusze, a żadna fikcja literacka nie jest w stanie temu dorównać. Głównego bohatera nie sposób nie znać. Tony Halik – pilot podczas II Wojny Światowej, francuski partyzant, autor pierwszego wywiadu z Fidelem Castro, laureat Pulitzera, prywatny pilot Juana Perona i odkrywca zaginionej stolicy Majów – to wszystko w jednej osobie. Ponadto prowadząc program Pieprz i wanilia wraz z życiową partnerką Elżbietą Dzikowską opowiadał o egzotycznych podróżach, o których w tamtych czasach, wielu mogło tylko marzyć. W Toruniu przy ul. Franciszkańskiej 9/11 znajduje się Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika.