Literkowy świat- warsztaty

 

17 czerwca (sobota) godzina 13:00, 
Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie

 

 

Jak mówią – praktyka czyni mistrza, dlatego też w ramach Toruńskiego Festiwalu Książki zapraszamy na warsztaty łączące pokolenia.

Literkowy świat to doświadczenia, w których czeka dzieci i ich rodziców niezwykła podróż do fascynującego świata papieru i druku. Podróż, w której na pewno żaden maluch nie będzie się nudzić!

Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie odsłoni swoje tajemnice i przedstawi mnóstwo ciekawych historii. Dowiemy się z jakich surowców wyrabiano papier dawniej i jak powstaje on dziś, a także że można go zrobić z koszulki. Dlaczego gęś ma pióra odpowiednie do nauki pisania i co to jest filigran? Czy stara żeliwna maszyna przypomina drukarkę? Jak pachnie farba drukarska? Poznamy odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Następnie wspólnie spróbujemy swoich sił w pisaniu gęsim piórem, stworzymy kartki papieru z ciekawymi dodatkami, a także własnoręcznie wydrukujemy certyfikat przy użyciu XIX-wiecznej prasy drukarskiej. To będzie niezapomniana lekcja historii papiernictwa, drukarstwa i kaligrafii na wesoło!

Czas trwania warsztatów: 1 – 1,5 godz.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Dworze Artusa od 6.06. (wtorek) od godz. 16:00. Organizator zapewnia bezpłatny transport – zbiórka pod CKK Jordanki o godz. 12:15