Katarzyna Kluczwajd- spotkanie autorskie

 

14 czerwca (środa) godzina 16:00,
Dom Organizatora /wstęp wolny/
Czerwona Droga 8

 

Katarzyna Kluczwajd – torunianka, muzealniczka i historyczka sztuki, autorka wielu publikacji o sztuce i historii Torunia, jedna z największych znawczyń lokalnej sztuki. Pomysłodawczyni i organizatorka sesji naukowych i konferencji: Dzieje i skarby kościołów toruńskich, Zabytki toruńskie młodszego pokolenia, Rzemiosło artystyczne i wzornictwo w Polsce. Koordynatorka pracy nad pierwszą monografią sztuki naszego miasta od 1933 roku – Dzieje sztuki Torunia oraz jej współautorka, redaktorka naukowa licznych tomów z konferencji. Od zawsze członek toruńskiego oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki.

Autorka redakcji naukowych książek Dzieje i skarby Kościoła Mariackiego w Toruniu, Dzieje i skarby Kościoła Świętojakubskiego w Toruniu oraz Dzieje i skarby Kościoła Świętojańskiego w Toruniu. Są one efektem sesji naukowych, poświęconych historii kościołów toruńskich i ich sztuce, organizowanych przez Toruński Oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki. Są to zbiory materiałów zaprezentowanych na konferencjach. Tworzą cykl Dzieje i skarby kościołów toruńskich, który został zrealizowany dzięki współpracy z partnerami.

Podczas spotkania w ramach Toruńskiego Festiwalu Książki pod nazwą Dzieje sztuki Torunia – pytania i odpowiedzi opowie o historii toruńskich zabytków.

Moderatorem spotkania będzie Krzysztof Przegiętka.